Dávkovanie

HCK sa vyrába iba z prírodných produktov a ako doplnok stravy nahradí nedostatok kyseliny hyaluronovej a chondroitin sulfátu v pohybovom aparáte. Toho sa dá jednoducho dosiahnuť užitím prípravku HYALUTIDIN® DC AKTIV pred krmením, prípadne spolu s krmením a to po dobu 30 dní nepretržite.

Odporúčané dávkovanie pre psov
Malé plemená psov (do 10 kg) 2 ml denne
Stredné plemená psov (10-30 kg) 4 ml denne
Veľké plemená psov (30-50 kg) 6 ml denne
Obrie plemená psov (50-70 kg) 8 ml denne
Odporúčané dávkovanie pre mačky
Malé plemená mačiek (do 5 kg) 1 ml denne
Stredné plemená mačiek (5-10 kg) 2 ml denne
Veľké plemená mačiek (nad 10 kg) 3 ml denne

V prípade starších zvierat s dlhotrvajúcimi problémami s pohybom a zväčšenej bolestivosti či u výrazne namáhaných zvierat so športovým vyťažením a s týmto spojeným vyšším zaťažením a opotrebovaním pohybového aparátu sa počas prvých desať dní doporučuje zvýšiť dennú dávku a to u malých plemen na 3 ml, u stredne veľkých na 6 ml, u veľkých na 9 ml a u obrých plemien na 12 ml. Na základe vyššie uvedeného príjmu a doplňovania zásob kyseliny hyalurónovej a chondroitínu v organizme v závislosti na stupni poškodenia kĺbových tkanív a na zaťažení kĺbov, môže uvedená saturácia, čiže doplňovanie depozitu vyššie uvedených základných stavebných látok synoviálnej tekutiny trvať rôznu dobu. Samozrejme sa účinok neprejaví ihneď, lebo zásoba kyseliny hyalurónovej a chondroitínu musí byť najskôr doplnená na optimálnu hodnotu. Ale už po druhóm týždni denného podávania môžeme pozorovať u zvierat začínajúcu úlavu od bolesti – zviera lepšie vstáva, má väčšiu chuť do práce či pohybu vôbec, zlepší sa mu pohyblivosť a ohybnosť. Behom nasledujúcej doby sa tieto zlepšenia stávajú viac a viac zreteľnými, s občasnými výkyvmi v závislosti na počasí a namáhaní kĺbov.

Zvyčajne na konci štvortýždňového užívania HCK je väčšina artritických bolestí a obtiaží znížená na lahko znesiteľnú úroveň alebo úplne zmizne. V niektorých prípadoch sa v závislosti na jedincovi nahromaždia požiadavky deficitu alebo na viac namáhané kĺby podávanie HCK musí predĺžiť na šesť až osem týždňov, kým nie je u zvieraťa dosiahnutá dostatočná úlava od bolesti a tým zlepšenie pohyblivosti.

Akonáhle je pohyblivosť do veľkej miery zlepšená, úlava od bolesti je značná. Efekt pre jedinca potrvá bez užívania HCK rôznu dobu, obvykle štyri až šesť mesiacov, predovšetkým v závislosti na namáhaní kĺbov. Keď sa ťažkosti zvieraťa opäť začnú prejavovať, doporučujeme denne užívať doplnok HCK po dobu dalších štyroch týždňov. Pravidelným užívaním doplnku HCK v dobách ťažkostí, plus užívaním s prestávkami, môže potlačiť a zastaviť bolestivosť spôsobenú artrózou a podstatne zvýši pohyblivosť, uvolnenie a ohybnosť pohybového aparátu všetkých plemien psov a mačiek.

Zloženie a akostné znaky prípravku:

Roztok farmakologicky čistej vody s Hyaluron-Chondroitin-Komplexom (HCK), Invertný cukor, Vitamín E ako DL-alfa-tokoferolacetát, konzervačná látka sorbát-draselný (E202).

Tabuľka výživovej hodnoty V 100 ml V 2 ml V 4 ml V 6 ml V 8 ml
Energetická hodnota 820 kJ / 195 kcal 16,4 / 3,9 32,8 / 7,8 49,2 / 11,7 65,6 / 15,6
Bielkovina 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g
Sacharidy 45,0 g 0,9 g 1,8 g 2,7 g 3,6 g
Tuky 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g
Vitamín E 50,0 mg 1,0 mg 2,0 mg 3,0 mg 4,0 mg
Hyaluron-Chondroitin-Komplex 2.500,0 mg 50,0 mg 100,0 mg 150,0 mg 200,0 mg

Obsah balenia: 125 ml, 250 ml
Výrobná šarža / Minimálna trvanlivosť: viď tlač na uzáveri

 

Vhodnosť užívania HCK v prípravku “HYALUTIDIN® DC AKTIV” doporučujeme predovšetkým:

 • všetkým plemenám psov a mačiek s vyšším vekom alebo zaťažením podmieneným prejavom opotrebovania a s bolesťami kĺbov
 • všetkým plemenám psov v priebehu roka v závislosti na stupni zataženia a ako prevencia a starostlivosť o pohybový aparát
 • všetkým pracovným plemenám psov pri vyššom zaťažení pohybového aparátu
 • všetkým štenatám od troch mesiacov veku v období maximálneho rastu ako podporu pre správný vývin pohybového aparátu
 • všetkým mladým pracovným plemenám psov a mačiek ako prevencia a podpora funkcie pred zahájením výcviku
 • všetkým starším psom a mačkám po predĺžení dĺžky ich aktívneho života
 • všetkým psom a mačkám po úrazoch alebo po prekonaní kĺbovej operácie ako riešenie prevencie možnosti vzniku artrózy

Upozornenie pre spotrebiteľa:

 • Neprekračujte doporučenú dennú dávku
 • Výživový doplnok nie je určený ako náhrada vyváženej a pestrej stravy
 • Ukladajte mimo dosah detí
 • Spotrebovať do doby minimálnej trvanlivosti
 • Mierne zakalenie nie je závadou, pred použitím pretrepať

Veríme, že s našim výrobkom budete spokojný a že sa k nám budete stále vracať. Rovnako by sme uvítali, keby ste na základe spokojnosti s týmto našim výrobkom informovali svojich blízkych, známych a proste všetkých, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom u svojich zvierat či chcú predĺžiť dĺžku aktívneho veku svojich miláčikov.

Zároveň Vás prosíme na základe skúseností s našim prípravkom o vyjadrenie sa na našich stránkach do sekcie „skúsenosti s výrobkom“. Za prejavenú dôveru Vám všetkým ďakuje kolektív vedeckých, výrobných i distribučných pracovníkov.

  Produkty

Tebexerol
Myosedam
Pleťový krém Hyalutidin® Rejuvenate
Virexerol
Tendosedam
Hyalutidin®
Hyalutidin® pre kone a ponny
Hyalutidin® pre psy a mačky
Navštívte náš eShop